Мінеральні води торгової марки «Цілющі криниці». «Шаянські мінеральні води» (столова вода, природна питна вода) - природний смак, високі стандарти якості.
«Шаянська» – найкраща гідрокарбонатна, натрієва, кремнієва, вуглекисла, лікувально-столова мінеральна вода
«Шаянська» мінеральна вода представляє одну з кращих вуглекислих, гідрокарбонатних, натрієвих, кремнієвих лікувально-столових вод Закарпаття із загальною мінералізацією 1,5 - 3,5 г/л.
Шаянська вода добувається в курортній зоні одного з найчистіших регіонів Закарпаття, який славиться своєю неповторною красою.
«Шаянська» мінеральна вода розливається безпосередньо зі свердловини № 242-р, глибиною 215 м, яка знаходиться на території санаторію «Шаян».
Унікальне і неповторне Шаянське родовище розташоване на території вулканічного утворення Вигорлат Гутинської гряди.
У цій курортній зоні, відомій незрівнянною красою, на базі Шаянського родовища в 1955 році був відкритий санаторій «Шаян».
З давніх часів «Шаянська» мінеральна вода славиться своїми цілющими властивостями і прекрасними смаковими якостями. Адже за своїм гідрокарбонатним складом і лікувальними властивостями, вона подібна до мінеральних вод «Боржомі». Саме невеликий вміст хлоридів сприяє послабленню й зменшенню дії гідрокарбонатів, через це Шаянська мінеральна вода має такий м’який та приємний смак.
Перші письмові згадки про Шаянські води з'являються в 1753 році. З 1818 на базі цих мінеральних джерел функціонувала водолікарня «Замкова купіль». Тут було рекомендовано лікування при недокрів'ї, жіночих хворобах і при катарах шлунка. Цей заклад описується в книзі І. Болемана (1887 р), де даються рекомендації, як застосовується лікувальна Шаянська вода.
Деякі із джерел живописної Шаянської долини і вишки-Варгедске підійдуть для змішування з вином, мають у своєму складі високий вміст гідрокарбонатів та кремнію. Тому вони були популярні і як винні води, в основному розвозились в бочках, бутлях, обплетених лозою. (Sziladi I., 1876).
За часів Австро-Угорської імперії «Шаянська» мінеральна вода постійно поставлялася до імператорського двору, також користувалася попитом у Відні і Будапешті.
Історія мінеральної води «Шаянська» пов'язана з віковою історією Марамороша, його столиці - м Хуст та Хустського замку.
Медичний (бальнеологічний) висновок №575 від 23.12.2019 р.
Медичні показання щодо внутрішнього застосування:
К29.3 Хронічний неатрофічний та атрофічний гастрити з підвищеною та збереженою кислотоутворювальною функцією шлунку у стадії загасаючого загострення, нестійкої та стійкої ремісії; К30 Функціональні диспепсії; К76.0 Неалкогольна жирова хвороба печінки на стадії стеатозу та стеатогепатиту мінімального ступеня активності; К81.1 Хронічні захворювання жовчного міхура у стадії нестійкої та стійкої ремісії; К 82 Дисфункціональні розлади біліарного тракту; К 91 Постхолецистектомічний синдром;.К58 Синдром подразненого кишечника; К 52 Хронічний коліт, що супроводжується проносами або закрепами у стадії нестійкої та стійкої ремісії; N 11 Хронічні пієлонефрити у стадії стійкої ремісії; N30 Хронічний цистит у стадії нестійкої та стійкої ремісії; N20-N23 Сечокислий діатез; Е11 Цукровий діабет 1 та 2 типу у фазі компенсації; N 20 Сечокам'яна хвороба без порушень прохідності сечовивідних шляхів.
Основні протипоказання:
К20.0-К29.2 Загострення запального процесу в шлунку та дванадцятипалої кишки; К81.0 Загострення запального процесу в жовчному міхурі; К80.0 Ускладнена жовчокам'яна хвороба; К50-К52 Хронічні ентерити і коліти в стадії загострення важкої форми; К 50 Хвороба Крона; К 51 Неспецифічний виразковий коліт; С15-С26 Злоякісні новоутворення органів травлення; К22.0-К22.2, К31.1, К31.8 Порушення проходження харчових мас шлунково-кишковим трактом (звуження стравоходу і воротаря, різко виражений гастроптоз); К76 Портальна гіпертензія; N17-18 Ниркова недостатність в стадії декомпенсації; N20-N23 Ускладнена сечокам'яна хвороба; І27 Різко виражена недостатність кровообігу.
Застосовують як лікувальний засіб за призначенням лікаря і як столовий напій у разі несистематичного вживання протягом не більше 30 днів з інтервалом 3-6 місяців.
Помірна мінералізація мінеральної води "Шаянська" робить її універсальною.
Природна лікувально-столова мінеральна вода «Буковія Квасова»
На гірському схилі одного з мальовничих куточків Закарпаття, біля підніжжя полонини гори Менчул, знаходиться драгівське родовище, з підземних резервуарів якого витікає цілюща лікувально-столова мінеральна вода «Буковія Квасова».
Природна мінеральна вода «Буковія Квасова» - це унікальний природний дар, цілющі властивості якого перевірені часом.
Ще за часів язичництва драгівське родовище згадується серед джерел мінеральних вод, як буркут, а карпатські русини називали його Цілющим колодцем.
Однак особливу популярність джерела вуглекислих вод південно-східної частини Закарпаття з назвою Мараморош, отримали в 16-му столітті. Тому з найдавніших часів і по наш час жителі цього краю відрізняються міцним здоров'ям.
Природна мінеральна вода «Буковія Квасова» - одна з кращих представників вуглекислих хлоридно-гідрокарбонатних, натрієвих, борних вод з мінералізацією 4,0-7,1 г/л.
Лікувально-столова мінеральна вода «Буковія Квасова», проходячи природну фільтрацію, на протязі багатьох століть, збагачується різними мінералами, набуває унікального складу і відрізняється неповторним смаком.
Медичні показання щодо внутрішнього застосування:
К29.3 Хронічний неатрофічний гастрит з підвищеною кислотоутворювальною функцією шлунку; К29.3* Хронічний неатрофічний гастрит зі збереженою кислтоутворювальною функцією шлунку; К26 Неускладнена виразкова хвороба дванадцятипалої кишки; К25 Неускладнена виразкова хвороба шлунку; К52 Хронічні коліти, що супроводжуються проносами або закрепами; К58.0 Синдром подразненого кишечника з діареєю; К59.0 Синдром подразненого кишечника з закрепами; К71.1 Хронічні токсичні гепатити з мінімальними запальними процесами в печінці; В15-В19 Хронічні вірусні гепатити з мінімальними запальними процесами в печінці; К81.1 Хронічні захворювання жовчного міхура нестійкої та стійкої ремісії; F43 Cтани, що супроводжуються порушеннями адаптаційних реакцій.
Основні протипоказання:
К83.0 Холангіти; К81.0 Загострення запального процесу в жовчному міхурі; К85 Загострення запального процесу в підшлунковій залозі; К50-К52 Хронічні ентерити і коліти в стадії загострення важкої форми; К50 Хвороба Крона; К51 Неспецифічний виразковий коліт; К81.0 Гострий холецистит; В15-В19 Гострі та хронічні вірусні гепатити у стадії загострення; С15-С26 Злоякісні новоутворення органів травлення.
Застосовують як лікувальний засіб за призначенням лікаря і як столовий напій у разі несистематичного вживання протягом не більше 30 днів з інтервалом 3-6 місяців.
«Поляна цілюща» – розведена мінеральна лікувально-столова вода з ідеальним поєднанням смаку і корисних властивостей
«Поляна цілюща» - лікувально-столова вода, яка поєднує корисні властивості води природної мінеральної лікувально-столової " Буковія Квасова," та води природної столової Шаянка, за рахунок чого набуває дуже мякого та приємного смаку.
За своїми характеристиками і лікувальним властивостям вода «Поляна цілюща» нагадує класичні хлоридно-гідрокарбонатні натрієві лікувально-столові води Закарпаття.
Лікувально-столова вода «Поляна цілюща» має досить низьку мінералізацію 1,20-2,50 г/дм3, що дозволяє застосовувати її згідно з рекомендаціями виробника.
Медичні показання щодо внутрішнього застосування:
К29.3* Хронічний неатрофічний гастрит зі збереженою кислтоутворювальною функцією шлунку; К29.4 Хронічний атрофічний гастрит зі зниженою та збереженою кислотоутворювальною функцією шлунку; К81.1 Хронічні захворювання жовчного міхура нестійкої та стійкої ремісії; К86.1 Хронічні панкреатити; N11 Хронічні пієлонефрити у стадії нестійкої та стійкої ремісії; F43 Cтани, що супроводжуються порушеннями адаптаційних реакцій.
Основні протипоказання:
К29.0-К29.2 Загострення запального процесу в шлунку та дванадцятипалої кишки; В15-В19 Хронічні вірусні гепатити з мінімальними запальними процесами в печінці; К 80.0 Ускладнена жовчокам’яна хвороба; К81.0 Гострий холецистит; К83.0 Холангіти; К85 Загострення запального процесу в підшлунковій залозі; К50-К52 Хронічні ентерити і коліти в стадії загострення важкої форми; К50 Хвороба Крона; К51 Неспецифічний виразковий коліт; С15-С26 Злоякісні новоутворення органів травлення; К22.0-К22.2, К31.1, К31.8 Порушення проходження харчових мас шлунково-кишковим трактом (звуження стравоходу і воротаря, різко виражений гастроптоз); N20-N23 Сечокам’яна хвороба без порушення прохідності сечовивідних шляхів; І27 Різко виражена недостатність кровообігу.
Застосовують як лікувальний засіб за призначенням лікаря і як столовий напій у разі несистематичного вживання протягом не більше 30 днів з інтервалом 3-6 місяців.
«Шаянська Джерельна» – питна природна бутильована вода для підтримки життєвої енергії
«Шаянська джерельна» - це питна природна вода з відмінними смаковими якостями, має оптимальний сухий залишок 100-400 мг/л, що дозволяє використовувати її постійно без будь-яких протипоказань, застережень і обмежень.
Вода питна природна «Шаянська джерельна» - вода бутильована, втамовує спрагу, має відмінні смакові якості, придатна для щоденного вживання, призначена для пиття і приготування їжі.
Артезіанське родовище «Шаянської джерельної» захищене від негативних впливів, за рахунок чого дана природна питна вода зберігає всі свої корисні властивості і первозданну чистоту.
Важливо регулярно дотримуватися правильного питного режиму, а у цьому допомагає природна вода «Шаянська Джерельна», вирізняється наявністю у воді мінеральних речовин (магнію, кальцію, йоду тощо). Така вода має першочергове значення і є корисною для здоров’я людини. Адже в Україні та по всьому світі актуалізується проблема дефіциту якісної питної води. Кількість населення постійно зростає, і при цьому збільшується потреба в природній питній воді. Саме такою є «Шаянська Джерельна». Вживання достатньої кількості питної води щодня - запорука вашого здоров'я та відмінного самопочуття!
Питна вода «Шаянська джерельна» не проходить ніякої обробки, очищується тільки механічним піщаним фільтром, завдяки чому має дуже приємні смакові властивості.
«Шаянка» – мінеральна природна столова вода як запорука відмінного самопочуття і чудового настрою!
Мінеральна столова вода «Шаянка» розливається зі свердловини №07-07 мт, глибиною 30 м., Вишківського родовища мінеральних вод і проходить фільтрацію тільки від механічних домішок, при цьому вода має більш м'який смак і помірний рівень мінералізації, що відрізняє її від лікувально-столової мінеральної води «Шаянська».
«Шаянка» - це мінеральна природна столова вода, рівень мінералізації якої становить (0,2-0,6 г/л), легка і приємна на смак, тому її можна вживати щодня.
Мінеральна столова вода «Шаянка» містить збалансований комплекс мінералів, необхідних для організму людини, що робить її невід'ємною частиною нашого денного раціону.
Мінеральна природна столова вода «Шаянка» насичена такими корисними мінералами як магній, натрій, кальцій, калій та кремній.
За ступенем насиченості СО2 мінеральна природна столова вода ділиться на три види: «Шаянка» сильногазована, «Шаянка» слабогазована і «Шаянка» негазована. Сильногазована і слабогазована мінеральна столова вода «Шаянка» випускається в ПЕТ - пляшках об'ємом 0,5 л., 0,75 л., 1,5 л. і 0,5 л. - скло. «Шаянка» негазована - об'ємом 0,5 л., 1,5 л., 6 л., 18,9 л. і 0,5 л. - скло.
Мінеральна природна столова вода «Шаянка» відкриває новий погляд на воду, даруючи щодня легкий і приємний смак у кожній краплі.